Зеленський заявив, що Київ сподівається на тиск на Росію з боку Китаю, а не на його посередництво
Київ не хоче, щоб Китай виступав посередником, але сподівається, що Пекін чинитиме більший тиск на Москву, щоб покласти кінець війні, заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з французькими журналістами в середу, передає інформаційне агентство Reuters.
“Якщо Китай захоче, він може змусити Росію припинити цю війну. Я не хочу, щоб (Китай) виступав як посередник. Я хотів би, щоб він чинив тиск на Росію, щоб покласти край цій війні. Точно так само, як США чинять тиск, точно так само, як Європейський Союз чинить тиск. Чим більше впливу у країни, тим сильнішим має бути її тиск на Росію”, – наводить агентство слова Зеленського в повідомленні, оприлюдненому на сайті в четвер.
Агентство зазначає, що Зеленський також заявив, що хоча Україна наполягає на відновленні своїх пострадянських кордонів 1991 року, вона розгляне можливість початку переговорів із Росією до того, як будуть виведені всі війська Москви, якщо для цього будуть створені відповідні умови.
Зеленський також повторив свою заяву про те, що Росія, яку не було допущено до першого мирного саміту, має взяти участь у наступній зустрічі, яку він сподівається провести пізніше цього року. “В іншому разі ми не отримаємо життєздатних результатів”, – заявив він.
“Усі наші умови буде виконано. Це не означає, що в цей самий момент ми відновимо наші кордони 1991 року”, – також сказав президент України.
За його словами, справедливий мир для України “передбачає відновлення нашої територіальної цілісності, але це не означає, що це має бути досягнуто виключно за допомогою зброї”.
Зеленський визнав наявність успіхів РФ на фронті і заявив, що вони були зумовлені затримками в оснащенні бригад, небажанням Росії враховувати власні втрати та обмеженнями з боку західних партнерів Києва щодо способів розміщення своєї зброї.
“На всьому східному фронті ситуація складна. Вони концентрують усі свої зусилля на сході”, – сказав Зеленський, наголосивши на просуванні росіян на захід до утримуваного Україною міста Слов’янська.