Євросоюз та Японія оголосили про нове стратегічне партнерство у сфері безпеки та оборони

Євросоюз та Японія оголосили про нове стратегічне партнерство у сфері безпеки та оборони

Європейський Союз і Японія оголосили сьогодні про започаткування нового партнерства у сфері безпеки й оборони, в рамках двосторонньої угоди про стратегічне партнерство.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, церемонія підписання відповідної Угоди відбулася сьогодні у Токіо в ході візиту високого представника ЄС Жозепа Борреля до Японії.

Відеозапис заходу, а також заяви сторін для преси, оприлюднені на мультимедійному порталі ЄС.

«Я дуже щасливий бути знову тут, у Токіо, щоб зустрітися для проведення першого Стратегічного діалогу в рамках нещодавно ратифікованої Угоди щодо стратегічного партнерства між ЄС і Японією. Сьогодні ми відкриваємо нову главу у наших відносинах. Вона не про торгівлю або економіку, вона про безпеку й оборону. Я із задоволенням оголошую, разом з міністром Івая (Такесі Івая, міністр закордонних справ Японії – ред.) оголосити про укладення цієї Угоди про партнерство з безпеки і оборони між Європейським Союзом і Японією», – сказав Жозеп Боррель.

Він наголосив, що у сучасному небезпечному світі, де зростає суперництво, частішають кліматичні катастрофи та виникає загроза війни, єдиним засобом протидії таким викликам є партнерство між друзями. Для Євросоюзу Японія є найближчим партнером у Індо-Тихоокеанському регіоні, їх двосторонні відносини ніколи не були сильнішими, але зараз вони можуть набути подальшого покращення, зауважив Боррель.

«Це перша угода (про партнерство з безпеки й оборони – ред.), яку ми уклали з країнами Індо-Тихоокеанського регіону. Це настільки важливо, тому що ми повністю усвідомлюємо, що Індо-Тихоокеанський регіон є театром (дій – ред.) де протягом цього століття писатиметься історія людства», – зазначив високий представник ЄС.

За його словами, укладена угода є історичним досягненням та дуже вчасним кроком, враховуючи розвиток ситуації в обох регіонах. Вона створює політичне середовище та надає сторонам спроможність разом відповідати на загрози, що виникають, та працювати спільно заради майбутнього, де шляхом для просування вперед будуть цінності демократії, права людини та міжнародний порядок, що оснований на правилах.

РУБРИКИ