ЄС і G7 запускають механізм кредитування України розміром $50 млрд на основі заморожених російських активів
Європейський комісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс каже, що партнери з “Великої сімки” 25 жовтня в Нью-Йорку оголосять про свої внески в ініціативу надати Україні кредит розміром $50 млрд із подальшим погашенням за рахунок доходів від знерухомлених російських активів.
Відповідне оголошення він зробив у вівторок у Страсбурзі в Європейському парламенті в рамках обговорення доповіді про виділення Європейським Союзом 35 млрд євро як внеску в цю ініціативу.
“Пізніше цього тижня, 25 жовтня, у Вашингтоні партнери G7 оголосять про свої внески. Ми продовжуємо тісну взаємодію з нашими партнерами, щоб забезпечити їхній внесок у механізм позики”, – анонсував єврокомісар.
Пояснюючи суть механізму співробітництва за кредитами для України, Рейндерс пояснив, що це – інструмент, спрямований на збір непередбачуваного прибутку від російських знерухомлених активів, і надання його Україні для погашення кредитів партнерів ЄС і G7 і потенційно інших країн, що бажають долучитися до ініціативи щодо кредитів для прискорення надходження доходів.
“Це означає, що Росія заплатить за збитки від війни в Україні. Ви знаєте, що ми мали дві основні цілі: це боротьба з безкарністю, з одного боку, але також і впевненість у тому, що Росія заплатить за шкоду, завдану агресією проти України. По-друге, внесок ЄС в ініціативу G7 здійснюватиметься за допомогою виняткового кредиту макрофінансової допомоги розміром до 35 млрд євро. Як і наші попередні операції, цей кредит MFA буде пов’язаний із виконанням політичних передумов і конкретних політичних умов, які буде встановлено в рамках Меморандуму про взаєморозуміння з Україною”, – деталізував він.
Крім того, Рейндерс повідомив, що цей кредит MFA запроваджує “деякі інновації”. “По-перше, Росія стає відповідальною за свої дії. Кредит не буде оплачений тим, хто зазнав нападу, але він буде оплачений агресором. По-друге, пропозиція комісії передбачає дозвіл на видачу кредиту розміром 35 млрд євро з автоматичним механізмом корекції, якщо кредитори G7 нададуть суми, які покриють увесь ризик понад узгоджений”, – уточнив єврокомісар.