ЄС готовий співпрацювати з новою адміністрацією США для підтримки України – Шарль Мішель

ЄС готовий співпрацювати з новою адміністрацією США для підтримки України – Шарль Мішель

Мішель зауважив, що ЄС буде продовжувати реалізацію власного порядку денного, незалежно від розвитку подій у Сполучених Штатах

Європейський Союз готовий активно співпрацювати з новою адміністрацією в США, зокрема і в питаннях продовження підтримки України, оскільки її відсутність може надіслати поганий сигнал диктаторам усього світу.

Про це сьогодні у Будапешті перед початком неформальної зустрічі глав держав та урядів ЄС заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.

«Ми всі маємо намір працювати разом над питаннями безпеки й оборони. Я передав послання обраному президенту Трампу, що ми готові співпрацювати з ним. Це включає й Україну. Ми маємо посилити Україну, ми маємо підтримати Україну. Якщо ми не зробимо цього, це буде поганий сигнал Путіну, а також іншим авторитарним режимам по усьому світу», – зазначив Мішель.

Він зауважив, що сьогодні глави держав та урядів обговорюватимуть конкурентоспроможність економіки ЄС на основі доповіді колишнього прем’єра Італії, ексголови Європейського центрального банку Маріо Драги щодо її поточного стану. Як очікується, лідери обговорять негайні заходи та довгострокову стратегію для підтримки єдиного ринку ЄС, для інноваційного розвитку європейської економіки, з використанням європейського ринку капіталів та можливостей Європейського інвестиційного банку.

Відповідаючи на запитання журналістів, як на ці зусилля можуть вплинути результати президентських виборів у США, Мішель зауважив, що ЄС буде продовжувати реалізацію власного порядку денного, незалежно від розвитку подій у Сполучених Штатах.

«Я маю дуже потужне власне переконання щодо цього. Кілька місяців тому ми дійшли важливої угоди, коли прийняли стратегічний план, порядок денний для майбутнього ЄС, визначили дії, які мають зробити Європу сильнішою, більш стійкою, щоб краще захистити наших людей, наш бізнес, нашу родину. Це наш план і наша стратегія. Із Сполученими Штатами чи без них це залишатиметься нашим головним пріоритетом, більш ніж будь-коли. Ми, як Європейська рада, маємо думати про це та досягати результатів. Ми знаємо, що має бути зроблено. Тож давайте це зробимо», – зазначив президент Євроради.

РУБРИКИ