Війна в Україні: дрони, диверсійно-штурмова техніка, занурення зі штурмовим батальйоном спецназу ЗСУ

Війна в Україні: дрони, диверсійно-штурмова техніка, занурення зі штурмовим батальйоном спецназу ЗСУ

Місцезнаходження тримається в секреті, знаходиться десь в Україні з білоруського боку кордону. У своєму базовому таборі бійці батальйону «Штурм» – «штурм» , російською та українською мовами – здійснюють тактичний перехід. Якщо хтось із них почує рух позаду себе без ідентифікації солдата, він повинен повернутись і стріляти. Під час навчань військові також зіткнулися з фальшивим вогнем росіян поблизу своїх позицій. Їхній інструктор опитує їх. Він у складі 36-ї Маріупольської морської піхотної бригади: « Найголовніше зауваження – не треба ходити, як у повсякденному житті, бо будеш мішенню. Йти треба якомога нижче». Його поради є життєво важливими, оскільки ці люди незабаром повернуться на передову. Зараз батальйон «Штурм» діє на сході України, в районі Бахмута . 

Тому я тут і воюю, щоб моїм дітям не довелося воювати з росіянами.

Серед цих чоловіків солдат із бойовим прізвиськом  «Золотий» . Дружина з дитиною виїхали за кордон, а він залишається в Україні воювати. “Я захищаю свою країну, ми європейський народ, ми хочемо жити вдома. Мені подобається моя країна. Я люблю свій народ і всіх своїх близьких. І тому я тут на війні, щоб мої діти не воювати з росіянами».

Безпілотники, для виявлення та знешкодження ворога

У батальйоні один із солдатів, який з міркувань безпеки вважає за краще залишитися невідомим, спеціалізується на використанні безпілотників. Зависаючи над верхівками дерев, його дрон щойно скинув гранату . Для солдата-дрона ця війна:  « Просто кажучи, це війна безпілотників і артилерії ». Він вважає, що безпілотник необхідний для виявлення та нейтралізації ворога: «Ми використовуємо його в основному для розвідки, але якщо ми подумаємо про це, ми можемо винайти інші способи використання. Ми повозилися з пристроєм, щоб скинути гранату. Спочатку «це була цивільний дрон, але ми знайшли військове застосування. Окрім розвідки, він може завдати шкоди». Він може знищувати різні типи цілей. «Особовий склад, техніка, будь-яка легка або середня бронетехніка, але не важка техніка».  

Російські солдати на позиції почули мій дрон. І вони почали бігти.

Дрон також має значення в більш несподіваних ситуаціях: «  Зазвичай у такому лісі його неможливо помітити. Але одного разу, це було смішно, російські солдати на позиції почули мій дрон. І вони почали тікати. Це було смішно, тому що як правило, коли ти щось чуєш, ти не рухаєшся, щоб залишитися непоміченим. Але росіяни почали рухатися, бо боялися звуку дрона. Вони були дурні, бо показали, що вони в цьому районі. Тому наша армія змогла діяти і розпочати операцію. Він нейтралізував цих росіян за 25 хвилин».

Дуже гнучкий і недорогий дрон, тим не менш, залишається вразливим.  «Безпілотник можна перехопити, захопити та знищити. Кожен політ може бути вашим останнім. Ваша майстерність і обставини вирішать, чи зможете ви відновити свій дрон».

Батальйон ветеранів, який став незамінним

Батальйон «Штурм» , хоч і готує бійців до штурмових дій, спочатку був батальйоном ветеранів-добровольців. Як і багато інших українських батальйонів, «Штурм» був сформований на початку наступу росіян,  24 лютого. У перші дні наступу свої послуги та послуги інших ветеранів запропонували Начальнику Збройних Сил України ветерани з бойовими позивними  «Штурм» і «Південь» , відповідно командир частини морської піхоти та голова товариства ветеранів морської піхоти. штабу Збройних Сил України.

Вони добровільно почали підтримувати  українську армію  диверсійно -розвідувальною діяльністю. Ось чому  їх іноді називають «диверсантами» . Їх спеціалізація полягає в проникненні за лінію фронту та наданні розвідувальної інформації артилерії . «Наша тактика полягає в нейтралізації росіян, коли вони приєднуються до лінії фронту. Коли росіяни збираються, наші солдати-розвідники визначають їх позиції та передають координати армії. Після цього йде удар». 

Мені надіслали ці контактні дані , я передам їх тим, кого це стосується. Наступної ночі вони будуть проводити страйки

У травні батальйон був офіційно включений до складу української армії, оскільки його заслуги могли мати значення на полі бою. Заступник командира батальйону « Штурм» регулярно отримує на телефон свіжу інформацію про російські позиції.  “Мені щойно надіслали повідомлення. Ці солдати, ми їх називаємо “наші очі”. Вони надсилають нам координати та опис [ … ] Ці координати , які вони мені надіслали, я передам їх тому, хто правий. Наступний вночі вони завдаватимуть ударів».  Розвіддані, які надає цей батальйон, дозволяють українській армії націлюватися на російські війська ще до того, як вони досягнуть лінії фронту, таким чином уникаючи українських втрат.

Бойові трофеї батальйону

З початку війни цей батальйон зібрав бойові трофеї, бронетехніку, вантажівки та багато зброї. Заступник командира батальйону “Південь” зазначає, що росіяни залишають за собою багато техніки. Тому українці можуть використовувати їх повторно. “У нас є дуже винахідливі люди та солдати, які ремонтують цю пошкоджену техніку. Навіть нашу власну техніку, пошкоджену ворогом, ми ремонтуємо дуже швидко. Ми захопили багато російської техніки протягом перших двох тижнів війни. Ось що ви бачите, з тих часів. Ми віддали деякі машини, тому що самі не могли ними користуватися. Наприклад , самохідну гусеничну гаубицю , з вантажівкою, повною снарядів ми : її артилеристам». 

Ми захопили багато російської техніки

У своєму безпечному базовому таборі, місце розташування якого тримається в таємниці, солдати залишаються в бойовій готовності і регулярно ховаються в численних укриттях, викопаних у землі. Як і всюди по країні, сповіщення щоденні. Батальйон «Штурм» отримав у американців зенітну ракету «Стінгер» для оборони району в разі повернення російських вертольотів.

Експерт-інструктор сьогоднішнього тренінгу дає нам останнє повідомлення, яке йому близько до серця. Він звертається до західників із закликом звільнити своїх побратимів з 36-ї маріупольської морської піхотної бригади, близько тисячі чоловіків, які досі перебувають у полоні у росіян, серед яких багато жінок. Він вважає, що ці жінки та чоловіки забуті на цій війні. Про них він також думає, коли перебуває на полі.

РУБРИКИ