Уряд спростив реєстрацію волонтерських авто для військових

Уряд спростив реєстрацію волонтерських авто для військових

Кабінет Міністрів України спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців, повідомляє Міністерство соціальної політики.

“Уряд запровадив механізм тимчасового державного обліку транспортних засобів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу та використовують, захищаючи державу. Відтепер військовослужбовці можуть зареєструвати такий транспорт на своє ім’я та користуватися ним на законних підставах до завершення дії воєнного стану та три місяці після його скасування або припинення”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Зазначено, що реалізація цього рішення забезпечить прозорість права власності на транспорт, врегулює процедуру виїзду за кордон і передачі такого авто іншим військовослужбовцям.

Отже, відтепер, щоб поставити такий автомобіль на тимчасовий державний облік, військовослужбовець протягом 10 днів від підписання акта приймання-передачі (як це вимагає законодавство за всіма випадками реєстрації ввезених автомобілів) має подати до сервісного центру: заяву; документ, що посвідчує особу; документ про проходження військової служби; акт приймання-передачі транспортного засобу встановленої форми; роздруковану електронну декларацію.

“Військовослужбовці, які отримали транспортні засоби як гуманітарну допомогу від початку грудня 2023 року й до набрання постановою чинності, можуть зареєструвати їх у сервісних центрах протягом наступних трьох місяців (з моменту ухвалення цієї постанови) на підставі зазначених вище документів (акт приймання-передачі може бути довільної форми). Порядок реєстрації транспорту, переданого військовослужбовцям як гуманітарна допомога до грудня 2023 року, буде встановлено додатково”, – додали в Мінсоцполітики.

Крім того, у відомстві зазначили, що для того, щоб спростити в подальшому перереєстрацію транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на інших військовослужбовців, в акті приймання-передачі можна зазначити до п’яти військовослужбовців, які матимуть право керувати цим транспортом і перереєструвати його на себе.

“Після завершення реєстраційних дій військовослужбовець повідомляє військовій частині, органу, підрозділу, у якій проходить військову службу, що він отримав і зареєстрував на себе транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою”, – ідеться в повідомленні.

Тимчасовий облік транспорту припиняється в разі: знищення цього транспортного засобу; смерті військовослужбовця; призупинення військової служби; визнання військовослужбовця зниклим безвісти; перебування військовослужбовця в полоні; перебування військовослужбовця на лікуванні понад один місяць (зокрема, у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом); перебування військовослужбовця в розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством; звільнення військовослужбовця з військової служби; відмовою військовослужбовця від транспорту на користь іншого військовослужбовця.

“У разі настання цих обставин тимчасовий державний облік можна поновити за заявою одного з військовослужбовців, зазначених в акті приймання-передачі. Якщо дані про військових, які мають пріоритетне право на облік, відсутні, сервісний центр повідомляє підрозділ, де військовослужбовець проходив службу, про необхідність відомчої реєстрації транспортного засобу”, – розповіли в міністерстві.

 

РУБРИКИ