Угорщина тримає кордони закритими для українського зерна: позиція міністра сільського господарства

Угорщина тримає кордони закритими для українського зерна: позиція міністра сільського господарства

Обмежити імпорт українського зерна, щоб захистити інтереси східноєвропейських та прикордонних країн.

Угорщина не зніме односторонню заборону на імпорт українських агротоварів, доки не буде запроваджено загальноєвропейські обмеження. Про це заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, повідомляє Інтерфакс.

Надь стурбований загрозою для європейського сільського господарства та продовольчої безпеки, вп’ливом “зелених ідеологій” на європейське сільське господарство та вувіідсутністю ринкового захисту для фермерів від продукції з третіх країн, зокрема з України.

“Доки імпорт українського зерна не буде обмежений загальноєвропейським рішенням, угорський уряд продовжуватиме закривати кордони для українського зерна як одностороннє рішення, ухвалене під керівництвом країни”, – заявив угорський міністр.

Він додав, що Угорщина не може допустити, щоб українське зерно й надалі пропускали до Євросоюзу в необмежених кількостях, оскільки “не можна ігнорувати інтереси східноєвропейських і прикордонних країн”.

Хоча внаслідок французького та німецького лобі очікується виключення птиці, яєць і цукру зі списку продуктів, які можна ввозити без обмежень і безмитно до Європейського Союзу, Надь вважає “негідним” те, що країни Східної Європи залишаються наодинці із зерновою проблемою, яку “не можна замовчувати”.

Міністр висловив задоволення, що Угорщина змогла знайти партнерів із закриття кордонів для українського зерна в рамках роботи Вишеградської четвірки (V4, політико-економічний союз Угорщини, Чехії, Румунії, Болгарії – ІФ-У).

“Співпраця V4, доповнена Румунією і Болгарією, наразі успішна”, – констатував він.

При цьому Надь підтримав майбутню блокаду українського кордону в Захоні угорськими фермерами 9 лютого. Угорські фермери виступають проти продовження безмитної торгівлі українськими агротоварами в ЄС до 2025 року, якщо Європейський Союз не запропонує спільного вирішення проблем.

Надь також нагадав, що угорський уряд підтримував фермерів, підвищив національне співфінансування агросектору до 80%. “Це те, що притаманне альянсу між угорським урядом і фермерами, і це те, що я вважаю правильним для уряду на сьогодні”, – резюмував міністр.

РУБРИКИ