Снаряди, закуплені Чехією, можуть надійти в Україну у червні

Снаряди, закуплені Чехією, можуть надійти в Україну у червні

Координатори ініціативи також очікують, що росія спробує зірвати поставки боєприпасів в Україну, тому всі інші деталі намагаються тримати в секреті.

Боєприпаси, закуплені для Сил оборони за ініціативою Чехії, можуть потрапити в Україну у червні.
Про це заявив радник з питань національної безпеки Чехії Томаш Пояр.

Наразі понад 15 країн пообіцяли профінансувати закупівлю снарядів для України, які Чехія відшукала у певної неназваної країни за межами ЄС.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала казав, що вже затверджена перша партія снарядів у 300 тисяч одиниць. На додачу до них Прага може передати ще 200 тисяч артснарядів.

«Я не хочу обіцяти неможливого, тому що навіть в ідеальній ситуації знадобляться місяці, щоб успішно доставити матеріали на передову», — сказав Фіала під час конференції.

Томаш Пояр розкрив подробиці допомоги в інтерв’ю.

«Обіцяні гроші мають надійти, і контракти мають бути укладені. Коли контракти укладуть, знадобиться кілька тижнів на доставку [снарядів] в Україну. Починаючи з червня, поставки можуть надходити», — сказав він.

Пояр відмовився розкрити походження боєприпасів, заявивши, що боєприпаси шукають по всьому світу, «де вони доступні за розумною ціною та розумної якості».

Координатори ініціативи також очікують, що росія спробує зірвати поставки боєприпасів в Україну, тому всі інші деталі намагаються тримати в секреті.

Чеська ініціатива закупівлі боєприпасів

У лютому Чехія заявила, що знайшла джерела постачання сотень тисяч снарядів для України з-за кордону. Зазначалося, що це можна зробити за кілька тижнів, але процес потребує фінансування — 1,5 мільярда доларів.

Серед знайдених боєприпасів є 500 тисяч снарядів калібру 155 мм, ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. Такі запаси знайшли в неназваної країни за межами ЄС.

Чехія закликала допомогти із закупівлею снарядів, зокрема США, Німеччину та Швецію. Financial Times писало, що деякі країни ЄС уже надали кошти. Зокрема, Бельгія виділить 200 млн євро, а Нідерланди — 250 млн євро.

До цієї ініціативи також долучилися Литва, Франція, Норвегія та Люксембург.

7 березня президент Чехії Петр Павел заявив, що Прага зібрала необхідні кошти для закупівлі 800 тисяч снарядів для України.

РУБРИКИ