Щодо польських МіГів наразі немає позитивного рішення, а можливість збиття ракет над західною частиною України потребує підтримки інших країн

Щодо польських МіГів наразі немає позитивного рішення, а можливість збиття ракет над західною частиною України потребує підтримки інших країн

У питанні використання Україною польських МіГів наразі немає позитивного рішення, а можливість збиття Польщею російських ракет у західній частині України, що прямують у польський бік, потребує схвалення низки інших країн, наголошує президент України Володимир Зеленський.

“Щоразу, коли ми оцінюємо допомогу Польщі, справедливо згадати, як це було в перші дні. Нам дуже Польща допомогла… Я так розумію, що під час виборів Польща була більше сфокусована на внутрішніх питаннях – не дуже приємні зернові процеси…Я не вважаю, що це фундаментально вплине на історичну близькість наших держав”, – сказав Зеленський на пресконференції під час форуму “Україна 2024. Незалежність” у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання про те, як він оцінює військову допомогу Польщі та співпрацю наразі.

Президент запевнив: “Ми зробимо все, щоб не допустити розколу між нашими країнами. Упевнений, що так і буде”.

Розповідаючи безпосередньо про військову допомогу від Польщі на сьогодні, Зеленський зауважив: “Трохи зменшилася увага польської сторони до нашої обороноздатності”.

“Напевно, Польща дала, що могла, і, напевно, є певні речі, які сьогодні залишаються в Польщі… Є конкретне запитання: нам дуже потрібні ваші МіГи, ваші літаки, тому що ми тоді не будемо витрачати час на тренування наших пілотів”, – уточнив Зеленський.

Глава держави додав, що Україна знає про такі літаки та їхню кількість. “Ми на всіх рівнях порушували це питання, але поки що немає позитивного рішення, на жаль. Я б зосередився на цьому рішенні”, – сказав він.

Ще одним важливим моментом у цьому питанні глава української держави назвав можливість збиття ворожих ракет щонайменше над західною частиною України, що прямують у бік Польщі. Він пояснив, що в цьому питанні необхідна підтримка кількох країн. “Польща, я так розумію, вагається, щоб не бути сам-на-сам із таким рішенням, вона хоче підтримку інших країн у НАТО”, – звернув увагу Зеленський.

Він підсумував: “Це б призвело до позитивних рішень і з боку Румунії. Але мені здається, тут нам усім треба працювати, щоб США підтримали це рішення. Тоді нам буде легше.

РУБРИКИ