Президент на саміті в Будапешті: засудив поступки перед путіним та закликав до європейської єдності
Президент України Володимир Зеленський закликав до єдності та сили як основи для досягнення миру. Він наголосив, що концепція «мир через силу» довела свою ефективність, і зараз вона знову потрібна Європі та світу.
Про це він заявив під час звернення до саміту Європейської політичної спільноти в Будапешті.
Володимир Зеленський повідомив, що обговорював ситуацію з президентом США Дональдом Трампом, відзначивши важливість сильної Америки для стабільності Європи. На його думку, лише спільна і потужна позиція зможе забезпечити мир і безпеку для країн ЄС.
Президент підкреслив, що з часу останнього саміту Європейської політичної спільноти агресія з боку росії значно посилилася.
Він також зазначив, що зараз до війни росії проти України долучаються військові з Північної Кореї, і це створює нові загрози для європейської безпеки. Володимир Зеленський засудив будь-які заклики до «поступок» перед путіним, назвавши їх неприйнятними та небезпечними.
Він також наголосив, що підтримка миру в Європі можлива лише за умови збереження сили та єдності. росія, на його думку, прагне не просто територій, а відновлення контролю над сусідніми країнами, що є загрозою для всього континенту.
Глава держави закликав до посилення військової підтримки України, а також висловив подяку за дипломатичні зусилля, які допомагають створювати «Формулу миру» з пунктами для досягнення справедливого миру, такими як ядерна та продовольча безпека, повернення депортованих українців і дотримання міжнародного права.
Президент також закликав європейських лідерів знайти механізм для використання заморожених російських активів на відновлення України, оскільки росія зруйнувала сотні українських міст і сіл, і на це потрібні значні ресурси. Він також наголосив на необхідності ефективних санкцій, щоб позбавити росію ресурсів для продовження війни.
Володимир Зеленський завершив виступ закликом до об’єднання для захисту спільних інтересів, що, на його думку, стане шляхом до довготривалого миру та стабільності у світі.