На 87-му році життя помер правозахисник, громадський діяч, дисидент та герой України Степан Хмара. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила дружина Хмари Роксолана. “Не хочу у це повірити. Не хочу це писати. Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все”, – написала вона.

Жінка зазначила, що “всі робили все, що могли і навіть більше”, адже дуже хотівли, щоб “він був з нами, коли проголосять нашу перемогу”.

“Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними. Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю”, – підсумувала Роксолана Хмара.

Як відомо, останнім часом Степан Хмара тяжко хворів. У вересні минулого року його госпіталізували у клініку Відня.

Степан Хмара

Степан Хмара народився 1937 року в селі Боб’ятин на Львівщині, отримав освіту лікаря-стоматолога. Політичну діяльність розпочав у 70-х роках ХХ століття шляхом поширення самвидаву.

Після того, як радянська влада арештувала і відправила у заслання В’ячеслава Чорновола, Хмара разом із Олесем Шевченком редагував «Український вісник» — журнал з творами Василя Симоненка, Василя Стуса, Івана Світличного, Івана Дзюби тощо. Під псевдонімом друкувався і сам Степан Хмара.

Майже сім років він провів у концтаборах суворого режиму на Уралі і повернувся додому у 1987-му, за кілька років до проголошення незалежності України.

Ставши народним депутатом, дисидент підтримав Революцію на граніті у жовтні 1990 року і сам голодував два тижні. Був співавтор Конституції України та брав участь у всіх наймасовіших українських акціях протесту. Навіть став активістом Революції Гідності, попри вік.

Степан Хмара удостоєний званням Героя України, орденом Ярослава Мудрого та орденом Свободи.