Мюнхенська конференція закликає ЄС і НАТО рятувати Україну
Члени Європейського союзу та НАТО в першу чергу повинні подвоїти свою фінансову і військову підтримку України
Мюнхенська безпекова конференція представила свою щорічну доповідь про ситуацію у світі, де окремий розділ присвячений Україні та наслідкам російського вторгнення, про це повідомляє АрміяInfrom.
У звіті наголошується, що члени Європейського союзу та НАТО в першу чергу повинні подвоїти свою фінансову і військову підтримку України, «тому що перемога Росії була б катастрофічною не лише для України».
Автори переконані, що побудована на воєнних засадах економіка росії швидко переозброїться і шукатиме наступну жертву.
«Ніхто в Європі не буде захищений від російської агресії та гібридної війни в час, коли зростають сумніви щодо майбутнього безпекової парасольки США», — йдеться у звіті.
Також наголошується, що перемога росії також створила б небезпечний прецедент для конфліктів за межами Європи, показавши, що непорушність кордонів більше не існує.
У звіті міститься заклик до керівників, які приймають рішення в Європі та США, боротися з «втомою від України» та допомогти Києву перемогти і зменшити так звану «сіру зону».
«Це означає активну підтримку країн на шляху до членства в ЄС і НАТО та встановлення більш амбітних цілей на цьому шляху», — пояснюють автори.
На їх думку, ЄС має конкретизувати поняття поетапного вступу і винагороджувати прогрес у реформах поступовим доступом до своїх інституцій та політик.
Цей процес має включати регулярні запрошення країн-кандидатів на вступ як гостей на засідання Європейської Ради та Ради ЄС.
Крім того, країни-члени НАТО повинні, за необхідності, надавати двосторонні гарантії безпеки на проміжному етапі до моменту вступу.
«Жорстока війна Росії проти України не залишає сумнівів в імперських планах путіна щодо Східної Європи. Заперечення Путіним української державності свідчить про те, що для нього суверенна Україна не може співіснувати з росією. Незважаючи на нездатність Росії досягти суттєвого військового прогресу, путін не демонструє жодних ознак бажання вести переговори», — резюмують автори звіту.
Мюнхенська безпекова конференція відбудеться 16-18 лютого.