Інтерв’ю Путіна з Карлсоном – ще один пропагандистський трюк
Під час інтерв'ю російський президент спробував переконати Захід припинити підтримку України
Відомий своїми проросійськими поглядами американський телеведучий Такер Карлсон нарешті здійснив свою мрію та поспілкувався з Володимиром Путіним. Це стало першим інтерв’ю російського президента західному журналісту з початку повномасштабного вторгнення в Україну, hromadske.ua.
Під час розмови Путін, як і очікувалося, повторював кремлівські пропагандистські наративи. Він звинувачував Захід у розв’язанні війни, заперечував воєнні злочини Росії в Україні та намагався виправдати агресію рф.
Тон Карлсона був приязним протягом усього двогодинного інтерв’ю: до путіна він щоразу звертався «пане президент».
Спершу путін витратив понад 30 хвилин, розповідаючи викривлену історію росії, Литви, Польщі та України. У своєму монолозі він почав з правління князя Олега в IX столітті і закінчив критикою зовнішньої політики Леніна.
Коли Карлсон нарешті втягнув путіна у ХХІ століття, російський президент став звинувачувати США та інші західні країни в «затягуванні» війни в Україні.
За словами путіна, у травні 2022-го мирні переговори з Україною «майже завершилися», але потім Україна нібито відкинула всі ці угоди та «підкорилася вказівкам західних країн, європейських країн і Сполучених Штатів боротися з росією до кінця».
путін поклав провину, зокрема, на колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який, мовляв, відмовив Володимира Зеленського від підписання мирної угоди на ранніх стадіях війни.
Під час інтерв’ю російський президент спробував переконати Захід припинити підтримку України, заявивши, що війна «закінчиться протягом кількох тижнів», якщо країни припинять постачання зброї Україні.
Washington Post, коментуючи інтерв’ю, пише, що «путін ледве дозволяв Карлсону вставляти слова». Коли наприкінці розмови путін очікував нового запитання, Карлсон, очевидно, виснажений довготривалими теоріями змови, подякував президенту рф та припинив інтерв’ю.
Карлсон більшу частину інтерв’ю сидів мовчки та мав збентежений вигляд. Він не поставив жодного запитання про атаки росії на цивільну інфраструктуру в Україні, не згадав звинувачення путіна у воєнних злочинах чи примусову депортацію українських дітей. Замість цього Карлсон ставив більш езотеричні запитання, які дозволяли путіну просувати теорії змови.