Кожна фотографія ППО може допомогти ворогу: Юрій Ігнат
Кожен фото- та відеозапис роботи українських систем ППО може стати джерелом інформації для російських окупантів.
Кожне зображення та кожне відео слід ретельно перевіряти перед публікацією. Про це заявив речник ВПС Юрій Ігнат, запускаючи спільний проект Центру протидії дезінформації та VoxCheck «Давай поговоримо».
“Є багато в них варіантів, але коли ми допомагаємо отими знімками, тими коментарями якимись — це все аналізується. Кожний знімок, кожне відео може стати джерелом інформації для окупанта. На словах, на пальцях пояснюю, є в нас ракети, десь там працює в нас ППО”, — зазначив спікер.
Речник пояснив, як працює цей механізм виявлення розташування систем ППО.
“З однієї точки знімає одна людина з другої точки — друга людина, з третьої точки — третя людина. Це називається трьох координатне співпадіння паралелей. Так точно можна визначити де стоїть пускова установка, скажімо Patriot, і завдати повторного удару”, — пояснив Ігнат.
Він наголосив на доцільності вимкнення камер відеоспостереження під час повітряної тривоги. Цим питанням, за його словами, вже займаються правоохоронці.
“Сьогодні щодо тих, хто нехтує оцими правилами є заборони відповідні, особливо в реальному часі це дуже і дуже може зашкодити”, — додав представник Повітряних сил.
Відео роботи ППО, зняті Повітряними силами та іноземними кореспондентами, перед публікацією ретельно перевіряються. Речник зауважив, що українські військові мають показати партнерам, що їхня зброя ефективно працює.
“Ви ж бачите що і ми викладаємо роботу ППО, і іноземці уже викладають роботу ППО. Ми верифікуємо своє відео, дивимося, чи немає нічого там зайвого, і публікуємо. Якщо воно показує підрив ракети в повітрі, тобто перехоплення повітряної цілі — то чому ні”, — резюмував Ігнат.