З початку війни українські служби розмінували 5308 квадратних кілометрів – МОУ

З початку війни українські служби розмінували 5308 квадратних кілометрів – МОУ

Від початку широкомасштабної збройної російської агресії державні оператори протимінної діяльності обстежили та розмінували 5308 квадратних кілометрів української території.

Перебіг робіт з розмінування обговорили на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності під головуванням першого заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, повідомляє МОУ.

До заходу долучилися представники Міністерств оборони, внутрішніх справ, економіки, з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державної служби з питань праці, Державної служби з надзвичайних ситуацій, інших  відомств та підприємств, що займаються питаннями протимінної діяльності.

Учасники засідання обговорили заходи виконання Плану з гуманітарного розмінування деокупованих територій України на 2024 рік та Плану з обстеження від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення.

Усього з початку року здійснено нетехнічне обстеження у 59 територіальних громадах, 235 квадратних кілометрів ідентифіковано як імовірно забруднені.

Наразі гуманітарне розмінування здійснюється на 282 ділянках загальною площею 17,5 квадратних кілометрів, з них 88 ділянок загальною площею 7,23 квадратних кілометрів уже передано територіальним громадам.

Крім того, відповідно до Плану виконання заходів з очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення було обстежено та розміновано 2059 квадратних кілометрів. Цю територію вдалося повернути до продуктивного використання.

«За результатами первинного нетехнічного обстеження територій, що зазнали впливу від вибухонебезпечних предметів, їхня площа зменшилася зі 156 тисяч до 142 тисяч квадратних кілометрів», — повідомив Іван Гаврилюк.

Члени Національного органу з питань протимінної діяльності прийняли рішення щодо формування консолідованої позиції України для участі у 5-й оглядовій конференції Конвенції «Про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення».

Крім того, керівник Секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності полковник Руслан Берегуля, який очолює Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, повідомив про початок роботи щодо відпрацювання планів з розмінування на 2025 рік.

Увагу приділили також розмінуванню українського моря. Планується, що наступного року Україна отримає ще три кораблі розмінування. Наразі ми маємо таких два.

Крім того, ефективність розмінування морської території зросла завдяки підтримці Німеччини, яка передала спеціальне обладнання для виявлення та класифікації вибухонебезпечних предметів.

РУБРИКИ