До 19 серпня Будапешт має відповісти Єврокомісії на запитання щодо спрощення в’їзду для росіян та білорусів

До 19 серпня Будапешт має відповісти Єврокомісії на запитання щодо спрощення в’їзду для росіян та білорусів

До 19 серпня Будапешт має надати Європейській Комісії відповіді на запитання, пов’язані з можливою загрозою безпеці Європейського Союзу через рішення Угорщини про полегшення умов в’їзду для громадян Росії та Білорусі з метою працевлаштування.

Про це у вівторок у Брюсселі повідомила представник Європейської Комісії Анітта Гіппер (Anitta Hipper).

За її словами, європейський комісар із питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон (Ylva Johansson) надіслала 1 серпня листа уряду Угорщини із “запитом про сферу застосування цієї схеми, а також про відповідність цієї схеми законодавству ЄС”.

“У додатку (до листа) є дуже докладні запитання, на які ми все ще очікуємо відповіді. Термін був призначений на 19 серпня. Поки що ми не отримали відповіді, але чекаємо на неї”, – констатувала Гіппер.

Представник Єврокомісії нагадала позицію Брюсселя щодо цього питання: “Росія становить загрозу безпеці ЄС, і, отже, всі інструменти, які використовуються на рівні Союзу і держав-членів, мають гарантувати безпеку Союзу загалом”. “Крім того, Угорщина завжди пов’язана зобов’язаннями перевіряти, чи дотримуються умови в’їзду, передбачені статтею 6 Шенгенського прикордонного кодексу. Це виходить за рамки просто наявності чинної візи або посвідки на проживання, оскільки необхідно проводити всі перевірки”, – наголосила вона.

Відповідаючи на запитання про можливе призупинення участі країни в Шенгенській зоні, Гіппер зазначила, що наразі “дуже важливо не спекулювати на різних сценаріях”. “Спочатку ми маємо визначити та встановити, зібравши факти, а також інформацію, в якому типі сценарію ми перебуваємо. Нам потрібно дочекатися цих відповідей на детальні запитання”, – додала вона.

Водночас Гіппер звернулася до законодавства, “коли справа доходить до відновлення контролю”. “Ми маємо конкретні положення Шенгенського прикордонного кодексу, зокрема, викладені у статті 29, щодо конкретних процедур, які мають застосовуватися в дуже виняткових обставинах, які ставлять під загрозу загальне функціонування території без внутрішнього прикордонного контролю. В цьому конкретному випадку Рада за пропозицією Комісії рекомендує зацікавленим державам-членам знову запровадити прикордонний контроль. Але, знову ж таки, що дуже важливо, міркувати про перебіг дій передчасно. Ми ще не там. Ми проводимо переговори з угорською владою, і подальші дії буде визначено пізніше”, – зазначила представниця Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що після візиту прем’єр-міністра Віктора Орбана до Москви Угорщина ухвалила рішення спростити умови в’їзду для росіян і білорусів, внісши їх до програми так званої національної карти, за якою охочі працювати в Угорщині зможуть перебувати на її території протягом двох років із можливістю продовження.

РУБРИКИ