Україна готова до участі у консультаціях з ЄС щодо ситуації довкола транзиту нафти російського «лукойлу»
Україна підтверджує готовність приєднатися до консультацій у ЄС через призупинення транзиту нафти російського “ЛУКОЙЛу” через внесення компанії до санкційного списку, якщо Єврокомісія таке рішення ухвалить, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
“Справді, положення відповідного рішення РНБО стосується тільки комерційної діяльності приватного акціонерного товариства “ЛУКОЙЛ” на території України. Можу додати, що ми підтверджуємо готовність долучитися до консультацій … якщо Єврокомісія таке рішення ухвалить”, – сказав він на брифінгу у вівторок.
Речник додав, що докладнішу інформацію з цього питання має Міненерго України.
Відповідаючи на запитання щодо пропозицій, які передавала Словаччина, Тихий сказав, що “ми перебуваємо в постійному контакті зі словацькою стороною – і на рівні прем’єра, і на інших рівнях міністерств і відомств, і вивчаємо пропозиції, які надходять”.
“Скажу, що процес триває. Україна підтримує дуже тісний зв’язок із Єврокомісією щодо цієї теми для того, щоб вирішувати всі питання, які виникають, у скоординованому ключі, у ключі саме спільної позиції – Євросоюзу, Єврокомісії”, – зазначив він.
Окремо Тихий наголосив, що Україна високо цінує співпрацю з ЄС, Угорщиною, Словаччиною та іншими державами-членами ЄС щодо протидії російській агресії, зокрема у сфері запровадження санкцій проти держави-агресора.
Раніше повідомлялося, що минулого тижня Угорщина і Словаччина заявили про припинення поставок нафти від російської компанії “ЛУКОЙЛ” через Україну. Причиною стало внесення Україною компанії до санкційного списку.
Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням розпочати консультації щодо торговельної угоди з Україною. Однак комісар ЄС з торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що Брюсселю знадобиться більше часу для збору доказів і оцінки правової ситуації.
Зі свого боку глава групи “Нафтогаз” Олексій Чернишов повідомив, що обсяги транзиту через Україну в Словаччину та Угорщину в липні після застосування санкцій не змінилися. Це означає заміну ресурсу підсанкційної компанії нафтою інших власників.