Комітет ВР схвалив законопроєкт про скасування переходу на зимовий час

Комітет ВР схвалив законопроєкт про скасування переходу на зимовий час

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендує парламенту ухвалити в цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.

“12 липня 2024 року відбулося засідання Комітету з питань економічного розвитку, на якому було розглянуто проєкт закону про обчислення часу в Україні, реєстр. №4201. Метою проєкту є визначення правових засад встановлення одиниць часу, обчислення часу в Україні та забезпечення потреб громадян, суспільства і держави в достовірній інформації про точний час і календарну дату”, – повідомляє пресслужба комітету.

Законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки, на думку більшості науковців і лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад має низку негативних наслідків, спричиняє значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації до літнього й зимового часу.

Крім того, у комітеті заявляють, що зазначений законопроєкт покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України шляхом встановлення й закріплення на всій без винятку території України єдиного київського часу.

“Прийняття закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні, сприятиме покращенню стану здоров’я громадян, підвищенню працездатності населення, сприятиме протидії агресії з боку РФ та сприятиме євроінтеграційним устремлінням України”, – йдеться в повідомленні.

Раніше народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада має намір розглянути в повторному другому читанні законопроєкт, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час, найближчого пленарного тижня.

Законопроєкт, запропонований спікером парламенту Русланом Стефанчуком, було подано в жовтні 2020 року, у березні 2021 року – прийнято за основу й відправлено на доопрацювання. У другому читанні 19 березня 2021 року законопроєкт підтримали лише 212 нардепів із 226 необхідних. Згідно з карткою законопроєкту, наразі він очікує повторного другого читання.

РУБРИКИ