Закупівля неякісної амуніції для ЗСУ: експосадовцям загрожує до 15 років ув’язнення
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закуповували неякісну амуніцію для військових. Обвинувальний акт направлено до суду.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Як відомо, колишні заступник Міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о. начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також т.в.о. начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України підозрюються у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та в розтраті понад 222 млн грн.
«Ексзаступник міністра оборони, зокрема, лобіював укладення договорів про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних Сил України за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладалися за умови повної передплати», — зазначили у відомстві.
У другому епізоді фігуранти замовили за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому була здійснена стовідсоткова передоплата та порушена визначена інструкцією Міністерства процедура здійснення контролю за якістю товару.
Унаслідок цього Збройні Сили України отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати в бою без загрози для життя.
«Це призвело не лише до втрати 222 мільйонів гривень бюджетних коштів, а й до підриву обороноздатності країни, загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ», — наголошують у ДБР.
Вказується, що посадовцям повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков раніше наголошував, що один із пріоритетів команди Міністерства оборони України — вичищення системи від недоброчесних учасників, які беруть участь у державних закупівлях.