У Бундестазі обговорюють передачу ракет Taurus Україні
Депутати критикують «занадто нерішучу позицію федерального уряду та його постійні виправдання»
Ініціатором подання виступила, як і раніше, найбільша опозиційна фракція – ХДС/ХСС. Поіменному голосуванню передуватимуть майже півторагодинні дебати.
«Підготовка та передача важкого озброєння Німеччиною та іншими державами-союзниками дозволила Україні протистояти російській агресії в героїчній оборонній битві та запобігти подальшим широкомасштабним досягненням російських агресорів», – йдеться у заяві депутатів консервативного блоку.
У ній підкреслюється, що попри вже надану допомогу українським військам не вистачає можливостей цілеспрямовано атакувати лінії постачання, командні пункти та матеріально-технічні структури російських окупантів, щоб створити основу для подальших успішних наступальних дій. У поданні нагадується, що Україна звернулася до Німеччини з проханням поставити їй крилаті ракети Taurus у травні 2023 року.
Депутати критикують «занадто нерішучу позицію федерального уряду та його постійні виправдання».
У поданні йдеться, що федеральний уряд, якщо справді переслідує мету, що Україна має виграти у цій війні, тоді він має передати таку ефективну систему. Також зауважується, що це відповідає власним безпековим інтересам Німеччини.
Окрім постачання крилатих ракет Taurus, парламентська група Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу закликає федеральний уряд почати навчати українських солдатів користуванню цією системою та усунути прогалини в забезпеченні бундесверу, які виникнуть внаслідок передачі ракет Україні, шляхом негайної закупівлі нових.
Як повідомляв Укрінформ, попереднє голосування за подібним поданням ХДС/ХСС із закликом передати Україні Taurus відбулось 22 лютого. Тоді за пропозицію проголосували 182 депутати, проти – 480, утрималися – 5.
Напередодні, 13 березня, канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи в Бундестазі, категорично заявив, що проти передачі Україні Taurus. Він назвав «безвідповідальним» використовувати ці збройні системи без участі та контролю з боку німецьких солдатів. Залучення німецьких військових до війни канцлер вважає абсолютно неприпустимим.