Німеччина з Іспанією тиснуть на Францію через добудову газогону з Піренеїв: що відомо - Перший Блогпост

Німеччина з Іспанією тиснуть на Францію через добудову газогону з Піренеїв: що відомо

Німеччина з Іспанією тиснуть на Францію через добудову газогону з Піренеїв: що відомо

Німеччина, Іспанія та Португалія застрягли в енергетичній суперечці з Парижем щодо газопроводу з Піренейського півострова до Північної Європи — і вони погрожують обійти Францію, якщо вона продовжуватиме протистояти плану. Про це пише Politico, інформує UA.NEWS.

Три країни розчаровані через опір президента Франції Еммануеля Макрона завершенню трубопроводу MidCat вартістю 3 мільярди євро. По трубопроводу можна було б транспортувати газ, що надходить з Північної Африки, а також з восьми терміналів зрідженого природного газу в Іспанії та Португалії, через Піренеї до Франції та далі до Німеччини.

У довгостроковій перспективі іберійські країни планують використовувати трубопровід для продажу зеленого водню власного виробництва в Північну Європу. Уряди Іспанії та Німеччини проведуть консультації в іспанському місті Ла-Корунья 5 жовтня, а наприкінці минулого місяця обидва уряди підтвердили свою підтримку проєкту. Але Франція наполягає на своєму небажанні відновити проєкт, який був закритий у 2019 році.

Макрон нещодавно зазначив, що існуючі трубопроводи, що з’єднують Францію та Іспанію, використовуються лише на 55% потужності, стверджуючи, що немає потреби в інших. «Ідея про те, що MidCat може вирішити проблеми з енергопостачанням континенту, є хибною, фактично хибною», — заявив президент Франції раніше цього місяця. Єврокомісія також налаштована скептично.

Раніше цього місяця комісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон сказав: «Незрозуміло, чи буде такий проєкт мати економічний сенс». У короткостроковій перспективі Париж хоче продавати газ зі своїх чотирьох LNG-терміналів до Німеччини, а не бути просто транзитною країною для газу з півдня, заявили офіційні особи ЄС і Франції. У довгостроковій перспективі Франція сподівається продавати водень, вироблений за допомогою ядерної енергії, сказав високопоставлений французький чиновник.

Критики кажуть, що якщо MidCat не буде побудовано, то Франція фактично закриє конкуренцію з Піренейського півострова.

 

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.