Зеленський: економіка України перебуває в комі, щомісячний дефіцит 5 млрд доларів - Перший Блогпост

Зеленський: економіка України перебуває в комі, щомісячний дефіцит 5 млрд доларів

Зеленський: економіка України перебуває в комі, щомісячний дефіцит 5 млрд доларів

Президент Володимир розповів про економіку України під час війни

Про це він заявив під час виступу перед студентами з 20 вишів Австралії.

“Коли така кількість людей виїхала або втратила (роботу. – Ред.). Ми втратили велику кількість робочих місць, мільйони. Для держави, населення якої 40 млн – 12 млн переміщених осіб, це просто удар по економіці, майже її вбивство. Вона сьогодні перебуває в комі. Ми, не тільки Україна, а й увесь світ, повинні сьогодні зробити все, щоб наша економіка почала дихати”, – зазначив глава держави.

За словами президента, щомісячний дефіцит становить понад $5 млрд. 

“Щоб ви зрозуміли, це не йдеться про будь-яке будівництво тощо, окрім зарплат, пенсій, соціальних виплат. Це великі втрати. Блокування портів Росією – це великі втрати для економіки вже не України, а світу. Там зараз щонайменше на $10 млрд зерна, які повинні повернутись в нашу економіку. А дефіцит щомісячний $5 млрд, це говорить про те, що саме зерно надасть можливість нам прожити 2 місяці. Це для нас дуже важливо. Росія це блокує, вона розуміє, що спричинить дефіцит, це може призвести до голоду мільйонів людей до хаосу в багатьох країнах“, – зауважив Зеленський.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.