Тероборона на варті Києва: фоторепортаж - Перший Блогпост

Тероборона на варті Києва: фоторепортаж

Тероборона на варті Києва: фоторепортаж

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Наразі територіальна оборона є дієвим інструментом проти агресії РФ

ТРО необхідна як для підсилення ЗСУ, так і для формування партизанського руху. Вона виступає сильним гарнізоном, який буде охороняти кожен населений пункт.

Наші колеги з «Суспільне» висвітили тему важливості тероборони, та провели день з однією із київських бригад.

За словами Олександра Павлія, полковника, командира 112 бригади ТрО, їхня дивізія у взаємодії із підрозділами Сухопутних військ несе службу як на лінії зіткнення, так і в місті. «Стосовно завдань у місті: щоб дотримуватись порядку, важливо нести службу на блокпостах, робити це впевнено, зразково. Це також вкрай важливо».

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

«Ми знаходимо час, проводимо різні тренування з тактичної медицини, готуємо особовий склад по протитанкових резервах, тактичній підготовці. Мене як командира вражає ставлення киян. Всі розуміють, стають до лав ЗСУ, ТрО, їм небайдужа доля рідного міста і держави»,- розказав подробиці Павлій.

На питання журналістки, наскільки захищена столиця на даний момент, командир відповів, що достатньо: «підрозділами ЗСУ, добровольцями, нацгвардією, нацполом. Тобто кияни можуть бути спокійними».

Андрій Ковальов, пресофіцер 112 бригади територіальної оборони Києва розповів про те, як все відбувалось у перші дні:

 

«У перші дні нам вдалось у Києві розгорнути бригаду ТрО. Київ нас порадував. Була величезна кількість охочих і люди продовжують йти до центрів комплектації. Наша бригада вже сформована з профіцитом. Всі ці люди озброєні, паралельно ми проводимо навчання. Багато із наших підрозділів вже на передовій. Багато брали участь у бойових діях. Це тисячі вмотивованих киян. Це те, що відрізняє нас від ворога, бо він не розуміє, чому він тут і за що воює»

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

За його словами, Київ нагадує велику фортецю, «Наші підрозділи з кожним днем все більше окопуються, будують захисні споруди. Київ готовий до оборони, і ви бачите, цей місяць показав, що окупанти остаточно зрозуміли, що вони не можуть взяти місто. І тому зараз змінюється риторика їхнього військово-політичного керівництва. Вони вже говорять, що взяття Києва — не пріоритет. Хоча ми готові і розуміємо підступність, і що російські окупанти діють як терористи».

«Наш підрозділ готовий до оборони на 1000%. Щодня відбуваються навчання. Люди цілодобово на позиціях. І це самі кияни. Тероборона — це і є збройні сили. Всі наші військовослужбовці підписали контракти. Рядовий сержантський склад — на 3 роки, офіцери — на 5 років», – стверджує Андрій Ковальов.

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Як каже пресофіцер 112 бригади, «Люди, які ще вчора були вчителями, бізнесменами, куховарками, одного дня — 24 лютого — покинули все і стали до лав ЗСУ. Зараз це військовослужбовці, які вмотивовані, патріотичні, готові боронити рідне місто. Тому що вони захищають власні будинки, власні міста і власну Україну. Щодня я об‘їжджаю райони, блокпости і бачу, як горять у них очі. Я сам до цього був журналістом. Ніколи не думав, що життя мене зв’яже з військовою кар’єрою».

За його словами, багато охочих приєднатись до ТрО.

Відомо також, що було створено електронну базу, звідки мобілізують людей з військовим досвідом та знаннями, спеціальностями і комплектують не тільки 112 бригаду, а й інші сили.

«Також існують інші добровольчі об’єднання місцевих громад. Вони теж передбачені законом про національний спротив, і в ньому написано, що територіальні громади можуть створювати свої добровольчі угрупування. Вони у підпорядкуванні сил ТрО. Тому ті кияни, які з різних причин не потрапили до ЗСУ, але хочуть долучитись до оборони держави, можуть зголошуватись до нашого резерву ТрО, але також приходити і до добровольчих угрупувань своєї тергромади», – підсумував Андрій Ковальов.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.

1 Мітки: ,