Там, де українці, там і українська література - Олена Зеленська - Перший Блогпост

Там, де українці, там і українська література – Олена Зеленська

Там, де українці, там і українська література – Олена Зеленська

Ми називаємо цей проєкт «Книжки без кордонів», бо наші книги справді подорожують слідом за українцями до будь-якої країни, де вони потрібні.

Ми ще не можемо повернути тимчасових переселенців на батьківщину, у рідний дім – поки що це небезпечно. Але ми можемо зробити так, щоб батьківщина прийшла до них у вигляді культури та рідного слова.

Якраз із такої нагоди поспілкувалася за допомогою відеозв’язку з українськими дітьми та батьками у Великій Британії. Посольство України Embassy of Ukraine to the UK разом із британською друкарнею та благодійниками надрукувало для них 16 тисяч найрізноманітніших книжок, розрахованих на читачів віком від 3 до 16 років. Усі книги – українських авторів та за оригінальними макетами наших видавництв.

Загалом по всьому світу вже понад 160 тисяч «книжок без кордонів». Вони стали своєрідним клубом, який об’єднує маленьких українців у різних країнах. Чи ви у Великій Британії, чи в Чехії, чи в Польщі – може виявитися, що у вас однакова улюблена книжка із цього проєкту.

Отже, книги не лише розважають чи навчають – вони об’єднують, повертають відчуття дому, мови. Це наша перемога на культурному фронті, і вона наближає головну перемогу.

Олена Зеленська

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.