Лідери Сербії та Косово вперше за рік проведуть переговори: що відомо - Перший Блогпост

Лідери Сербії та Косово вперше за рік проведуть переговори: що відомо

Лідери Сербії та Косово вперше за рік проведуть переговори: що відомо

Фото: Укрінформ

Речник Європейської комісії Петер Стано в четвер підтвердив, що наступний раунд діалогу на найвищому рівні між Сербією і частково визнаним Косово відбудеться в Брюсселі 18 серпня. 

Про це повідомляє видання N1.

«Можу підтвердити, що після того, як Високий представник Жозеп Боррель запросив обидві сторони до Брюсселя, президент Вучич і прем’єр-міністр Курті прийняли його запрошення, і вони приїдуть до Брюсселя 18 серпня», – йдеться в письмовій заяві Стано.

Також представник Єврокомісії додав, що Вучича й Курті в Брюсселі приймуть високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель і спеціальний представник ЄС з питань діалогу між Белградом і Приштиною та інших регіональних питань Західних Балкан Мірослав Лайчак, щоб обговорити «шлях вперед у діалозі між Белградом і Приштиною».

Зустріч у Брюсселі в серпні стане першою для президента Сербії та прем’єра Косово в межах діалогу про нормалізацію відносин з липня 2021 року.

Нагадаємо, що у неділю косовські серби у прикордонних із Сербією муніципалітетах спорудили барикади на дорогах та навіть обстріляли поліцейських. Протести почалися у зв’язку з черговою спробою Косово зобов’язати користуватися лише косовськими документами та автономерами державного зразка, а не сербськими чи нейтральними, якими воліють користуватися на півночі Косово – території, населеній етнічними сербами.

Через це Сербія привела свою армію до стану бойової готовності, погрожуючи силою захистити косовських сербів.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.

1 Мітки: ,