Лагідна дерусифікація: в українських освітніх програмах заборонять російські джерела інформації - Перший Блогпост

Лагідна дерусифікація: в українських освітніх програмах заборонять російські джерела інформації

Лагідна дерусифікація: в українських освітніх програмах заборонять російські джерела інформації

Новоствореним законопроєктом буде закріплено загальний принцип захисту освітньо-інформаційного простору України від впливу російського імперіалізму та «руского міра».

Про це повідомляє ВСЕОСВІТА.

Народні депутати з різних фракцій і груп парламенту пропонують заборонити використовувати джерела інформації російської федерації в освітніх програмах, науковій і науково-технічній діяльності.

Відповідний законопроєкт №7633 зареєстровано у ВР 4 липня.

Законопроєкт пропонує внести зміни до закону «Про освіту» та закріпити загальний принцип захисту освітньо-інформаційного простору України від впливу російського імперіалізму та «руского міра», згідно з яким складові освітньої програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені на території, державною мовою, громадянами та юридичними особами держави-агресора чи окупанта.

Водночас ініціатори законодавчої ініціативи вважають за необхідне передбачити винятки для цих положень: для освітніх програм із навчанням мовою національної меншини та які передбачають вивчення росії за умови критичного аналізу цих джерел, а також за використання для ілюстрування та пояснення явищ, що відбуваються в рф.

Аналогічні положення пропонується закріпити також у законі «Про наукову та науково-технічну діяльність», зазначивши тут також як виняток дисципліни, створені для вивчення мови корінного народу, національної меншини, та закріпивши положення про те, що держава сприяє виданню та розповсюдженню джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності державною мовою.

Згідно із законопроєктом, перехідний період для впровадження таких змін становитиме п’ять років.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.

1 Мітки: