Чому Україні важко отримати арештовані за кордоном активи рФ розповів міністр юстиції України Денис Малюська - Перший Блогпост

Чому Україні важко отримати арештовані за кордоном активи рФ розповів міністр юстиції України Денис Малюська

Чому Україні важко отримати арештовані за кордоном активи рФ розповів міністр юстиції України Денис Малюська

Від початку повномасштабного вторгнення росії десятки країн світу наклали арешт на активи рФ у свої банках і погодилися передати їх на користь України. Але цей процес є надскладним, оскільки для його здійснення існують юридичні, економічні та політичні перепони.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив міністр юстиції України Денис Малюська.

За словами посадовця, українська влада намагається зламати існуючі бар’єри через постійне спілкування з іноземними партнерами, але це потребує часу і зусиль.

«Ми змінюємо усі максимально можливі блоки, щоб отримати ці гроші. Блоки, як юридичні, так і економічні, так і політичні, тому що Росія до війни готувалася. Москва більшість своїх коштів сховала або у Китаї, або перевела в золото і сховала у своїх сховищах на території РФ. Зробила максимум можливого, щоб їхні кошти за кордоном у західних країнах було дістати вкрай складно. Тому, для того, щоб їх відібрати треба практично змінити усю систему захисту суверенних коштів іноземної держави, які зберігаються в інших державах», — сказав Малюська.

Він додав, що для того, щоб ситуація змінилася, потрібні відповідні рішення авторитетних міжнародних організацій і заключення міжнародоного договору, який регулюватиме передачу російських активів на користь України.

«Для того, щоб процес пішов активніше, треба рішення якоїсь авторитетної міжнародної організації. Скоріше за все мова йтиме про Генасамблею ООН. Ми розраховуємо на відповідне рішення. По суті, вони освятять нам те що інші країни зможуть нам передавати такі активи. І далі наступний етап — це укладення міжнародного договору», — підсумував міністр.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.