У Києві спортсмени вимагають провести законні перевибори керівництва ФБУ - Перший Блогпост

У Києві спортсмени вимагають провести законні перевибори керівництва ФБУ

У Києві спортсмени вимагають провести законні перевибори керівництва ФБУ

Вчора у центрі Києва відбувся мітинг, учасники якого вимагали проведення законних виборів президента Федерації боксу України. Вони стверджували, що вибори голови ФБУ пройшли з порушеннями статуту. Про це повідомляє РБК-Україна.

Інформують, що під час прес-конференції Володимира Продивуса, оголошеного 17 грудня переобраним президентом Федерації боксу України, біля будівлі інформагентства зібралися представники більш ніж половини регіональних федерацій боксу в Україні й спортсмени, які протестували проти захоплення влади у Федерації. Вони вимагали законного проведення виборів за процедурою, прописаною в статуті Федерації.

Відомо, що серед аргументів проти продовження повноважень Продивуса в заявах регіональних відділень вказуються систематична корупція у верхівці українського боксу, відсутність стратегії розвитку боксу в Україні та систематичні побори зі спортсменів.

Вчора учасники мітингу повторили свої вимоги – в першу чергу відкриті й чесні перевибори глави Федерації, припинення корупції й перегляд статуту Федерації.

“Більшість функціонерів українського боксу визнають незаконність виборів, і Володимир Продивус це прекрасно розуміє. Саме тому зараз почалися репресії в українському боксові. Він намагається виключити кілька федерацій, не згодних з тим, як були проведені ці ручні перевибори. Це і тренера і ті, хто люблять Український бокс, хто багато зробив для розвитку цього виду спорту в Україні, ті, допомогли домогтися медалей не одному олімпійському чемпіону, відстоювати честь України на рингу”,сказав президент Київської міської організації ФБУ Кирило Шевченко.

Незабаром після переобрання проти продовження повноважень Продивуса виступило відразу 14 регіональних федерацій боксу, в тому числі столична Федерація боксу, які не були запрошені на загальні збори, не брали участь у виборах. Згідно зі статутом ФБУ президент повинен бути обраний більшістю голосів, у ФБУ входить 24 обласних федерацій і столична, таким чином кворуму при проведенні переобрання Продивуса не було.

У спільній заяві представників Київської обласної, Київської міської, Житомирської, Рівненської, Хмельницької, Кіровоградської, Харківської, Полтавської, Сумської, Одеської, Чернігівської, Донецької, Львівської та івано-франківськими областями йдеться, що вони не визнають рішення ФБУ легітимним і вимагають провести нову звітно-виборчу конференцію Федерації боксу 22 лютого.

Нагадаємо, що Продивус був помічений в декількох скандалах, пов’язаних з представниками Росії-держави-агресора проти України, зокрема, він разом з президентом Міжнародної асоціації боксу (AIBA) Умаром Кремлєвим записав відеоролик, в якому заявили, що росіяни і українці “братні народи”, а в 2020 році Федерація боксу України підтримала кандидатуру генерального секретаря Федерації боксу Росії Умара Кремльова на виборах президента Міжнародної федерації аматорського боксу (AIBA).

Зазначимо, що у 2014 році Володимир Продивуса був народним депутатом від “Партії регіонів” і підтримував диктаторські закони Януковича від 16 січня.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.