Захід слідкує, наскільки Україна готова протистояти агресії з боку Росії – Сергій Кривонос - Перший Блогпост

Захід слідкує, наскільки Україна готова протистояти агресії з боку Росії – Сергій Кривонос

29 Листопада 2021 Актуально, Армія, ТОП, Україна
Захід слідкує, наскільки Україна готова протистояти агресії з боку Росії – Сергій Кривонос

Український генерал Сергій Кривонос у програмі «Реальна політика з Євгенієм Кисельовим», відповів на питання ведучого про те, у якій мірі українська армія зараз готова відбити можливий напад Росії і які існують сценарії.

«Сценарій існує тільки один – бути в готовності до виконання своїх завдань, які вже раніше неодноразово були уточнені і поставлені. В чому є проблема? Ми всі говоримо про напад Росії. Ми всі говоримо про «коли?», «як?» і чи допоможе нам Захід чи не допоможе. Питання треба ставити по іншому. Держава повинна готуватися до відбиття і до початку війни безпосередньо активізації цієї війни. Війна йде з 2014 року. А от держава у нас не готова, подивіться, чим займається у нас уряд. Уряд виконує функціональні обов’язки, відповідно мирного часу», – відповів на питання журналіста Сергій Кривонос.

За його словами, за два останні місяці є тільки «два документи, які мають слова «безпека» і «оборона», два, і то один із них стосується безпосередньо виділених коштів для МВС, а другий це внесення змін в перелік собак, які відносяться до бойових. Як би там не було смішно.»

«Якщо ми не готуємось, Захід чітко слідкує наскільки ми не готуємось. І ви памятаєте нашу таку дитячу поведінку, та, що була весною-літом коли керівництво країни топало ногами і казало «ми хочемо в НАТО візміть нас в НАТО», і ситуація повторюється. Повторюється тому, що ми нічого не робимо аби бути готовими до війни. Ми неодноразово говорили, скажіть будь-ласка, в якому місці України проведено сповіщення населення де які бомбосховища знаходяться і в якому вони стані? Це найпростіше. Скажіть будь-ласка, з медиками цивільних медичних закладів було проведені, з військовими медиками, якісь там показні заняття щодо специфіки операцій по вогнепальним пораненням? Наші військові медики мають чудовий досвід за ці роки війни? – Ні. Задайте питання будь-якому губернатору скільки хліба за добу випікається в його області, скільки машин швидкої допомоги в його області, по районам і по містам, і наскільки вони спроможні швидко реагувати по перевезенню поранених. Жоден губернатор на це не відповість» – сказав Кривонос.

Влада не готується до війни, за словами генерала Кривоноса. Влада говорить про війну, і все скинуто безпосередньо – «військові справляться».

«Але ситуація полягає в тому, що тут не тільки питання військових, тут готовність країни. І Росія не дивлячись на це, чітко може зрозуміти коли ж нанести удар. Тому що готовність армії це одне, а неготовність країни – це зовсім інше. І от в чому велика проблема», – стверджує генерал.

«Як ви оцінюєте на сьогоднішній день боєздатність ВСУ, у якій мірі буде жорстка відсіч російській армії, якщо вона буде намагатися вторгнутися на територію України?», – запитав ведучий у Сергія Кривоноса.

Він відповів, що по-перше, опір буде достатньо шалений і сильний, росіяни чітко розуміють, що через горнило українсько-російської війни у нас уже пройшло близько 400 000 тисяч, і це люди, які дуже швидко займуть своє місце в бойових порядках наших бригад.

«По-друге, росіяни також розуміють, що не проблема окупувати територію, проблема потім тримати її під контролем, і в середньому по населенню є така статистична цифра – на сорок громадян повинен бути один солдат чи поліцейський чи окупант. То порахуйте, які цифри треба для росіян, щоб утримати. Тому, українська армія спроможна, і питання не тільки в тих «джавелін», про які там нам розповідають, у нас уже достатньо своїх, українських протитанкових комплексів, можливо, вони поступаються тим «джавелінам», але вони так само впевнено зможуть пробивати російські танки під час їхніх маршів в сторону української столиці, де шляхом засідок, і за сили спеціальних операцій, ті же підрозділи десантно штормових військ зможуть проводити вогневий кошмар по знищенню цієї техніки», – підсумував він.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.