Степанов допускає затримку поставки вакцини компанії Sinovac - Перший Блогпост

Степанов допускає затримку поставки вакцини компанії Sinovac

3 Березня 2021 Новини, ТОП, Україна
Степанов допускає затримку поставки вакцини компанії Sinovac

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов допускає затримку поставки китайської вакцини від коронавірусної інфекції CoronaVac виробництва компанії Sinovac Life Sciences.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Згідно з контрактом, ми очікуємо постачання перших 700 тис. доз протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини. Вакцину було зареєстровано 6 лютого в Китаї, тобто 6 березня вони мають поставити в Україну. Я дав доручення, щоб ситуацію з’ясували в контрагента, але мені щось підказує, що може бути перенесення термінів”, – сказав він в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі “Україна 24”.

Водночас він наголосив, що через дефіцит на вакцини також затримується поставка в рамках ініціативи COVAX 117 тис. доз вакцини Pfizer.

“Ми в січні отримали підтвердження поставки в середині лютого, але сьогодні вже 2 березня, а вакцини немає”, – сказав він.

“Подивіться, що відбувається в Європі, та сама AstraZeneca переносить терміни, Pfizer переносить терміни”, – резюмував він.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я до 6 березня очікує поставки вакцини CoronaVac, виробленої китайським виробником Sinovac і закупленої МОЗ коштами держбюджету.

МОЗ планував розпочати вакцинацію проти COVID-19 із використанням двох вакцин – виробництва Pfizer/BioNTech (117 тис. доз, які буде отримано в рамках механізму COVAX) і AstraZeneca (1 млн доз за прямими закупівлями коштами державного бюджету та 2,2-3,7 млн доз, отриманих у рамках COVAX). Обидві вакцини вже подано на реєстрацію в Україні. Постачання вакцини Pfizer очікувалося наприкінці лютого – на початку березня.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.