Кабмін затвердив проект стратегії економічної безпеки до 2025 року - Перший Блогпост

Кабмін затвердив проект стратегії економічної безпеки до 2025 року

10 Березня 2021 Новини, ТОП
Кабмін затвердив проект стратегії економічної безпеки до 2025 року

Кабінет міністрів схвалив проект указу президента України про рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) “Про Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року”. Документом визначено критичні межі та цільові орієнтири.

Рішення ухвалене на засіданні уряду 10 березня, передає РБК-Україна.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки, а також цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки.

“Метою державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки є досягнення основних національних економічних інтересів та забезпечення економічного суверенітету”, – йдеться в документі.

Стратегія визначає взаємоузгоджені поняття “економічна безпека”, “національні економічні інтереси”, “економічна стійкість” та “економічний суверенітет”.

“Досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету вимагає формування та реалізації державної політики, спрямованої як на стале нарощення конкурентоспроможності економіки України, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості і, відповідно, невразливості національної економіки до зовнішніх і внутрішніх загроз”, – зазначається в пояснювальній записці до проекту.

Відтак, державна політика у сфері забезпечення економічної безпеки має два взаємопов’язаних напрями – напрям розвитку та безпековий напрям. За кожним з напрямів, на основі оцінки стану економічної безпеки та Стратегією визначаються завдання і механізми їх виконання (за напрямом розвитку завдання конкретизовані за основними складовими економічної безпеки).

У складі Стратегії затверджується табло індикаторів економічної безпеки, яким визначено критичні межі та цільові орієнтири за індикаторами основних складових економічної безпеки.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.