РФ активно нарощує ядерний потенціал в окупованому Криму, - Кулеба - Перший Блогпост

РФ активно нарощує ядерний потенціал в окупованому Криму, – Кулеба

23 Лютого 2021 Новини, Політика, ТОП
РФ активно нарощує ядерний потенціал в окупованому Криму, – Кулеба

Російська Федерація активно нарощує ядерний потенціал на території тимчасово окупованого Кримського півострова, підриваючи без’ядерний статус української держави, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу в сегменті високого рівня Конференції з роззброєння 2021 року.

Як повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ, дипломат зазначив, що дії Росії підривають архітектуру глобальної безпеки, оскільки порушують цілий ряд міжнародних документів, що стосуються, зокрема, зброї масового ураження.

“Гібридна агресія Росії проти України підриває архітектуру глобальної безпеки, побудовану на таких основних міжнародних документах, таких як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення, Конвенція про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію “, – підкреслив Кулеба.

Дипломат зазначив, що Україна готова сприяти відновленню ефективної роботи конференції, зокрема взяти активну участь в розробці Договору про заборону виробництва матеріалів, що розщеплюються, для ядерної зброї або матеріалів для інших ядерних вибухових пристроїв.

Він також висловив готовність України взяти участь у створенні універсального документа, який давав би ефективні гарантії безпеки для неядерних держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

При цьому, Кулеба закликав присутніх розглядати тимчасову окупацію Кримського півострова і рішення Росією збройного конфлікту в окремих районах Донбасу як загрозу її військової експансії на схід і південь Європейського континенту.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.