Перший етап вакцинації проти COVID-19 в Україні почнеться цього місяця, - Зеленський - Перший Блогпост

Перший етап вакцинації проти COVID-19 в Україні почнеться цього місяця, – Зеленський

8 Лютого 2021 Новини, ТОП
Перший етап вакцинації проти COVID-19 в Україні почнеться цього місяця, – Зеленський

Перший етап вакцинації проти COVID-19 якісною вакциною почнеться цього місяця, заявив Президент України Володимир Зеленський.

“Її отримають медики, військові, нацгвардійці. Програма передбачає охоплення щонайменше половини населення України протягом 21-го та початку 22-го року”, – сказав Зеленський під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», йдеться на його сторінці у Twitter.

«Сьогодні перший захід, яким ми розпочинаємо серію з 30 масштабних щотижневих форумів в Україні. Це старт великого суспільного діалогу за участі влади, громадськості, наших партнерів, експертів, науковців, журналістів».

Про це під час відкриття Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» заявив Президент України Володимир Зеленський, анонсувавши низку масштабних заходів, йдеться на сторінці “Всеукраїнський Форум Україна 30” у Facebook.

«Окрім COVID-19, ми будемо говорити про безпеку та оборону, про мир та війну, про Крим та Донбас, про комунальні тарифи, про судову та антикорупційну системи, сільське господарство, діджиталізацію та інфраструктуру, освіту, науку, культуру та спорт», – підкреслив Президент.

Також Володимир Зеленський запевнив, що формат святкування 24 серпня буде безпрецедентним.

Володимир Зеленський також зазначив, що у протидії COVID-19 Україні є чим пишатися.

“Рівень смертності від COVID-19 у нас нижчий, ніж у багатьох країнах Європи. Нам вдалося втричі зменшити середньотижневу кількість випадків захворювання й почати відновлювати нашу медицину”, – йдеться в іншому дописі Президента у Twitter.

Участь Зеленського у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» наживо транслює пресслужба Офісу Президента.

Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» триватиме 8-10 лютого, повідомляла раніше пресслужба Уряду. Триденна подія стане майданчиком для діалогу про пандемію та її подолання. Захід відбудеться за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, представників Уряду, Верховної Ради України за підтримки Всесвітньої організації здоров’я, UNICEF та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На форумі обговорюватимуть плани Уряду на 2021 рік щодо подолання пандемії: заходи з відновлення економіки, допомоги вразливим верствам населення, адаптації освіти, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

“Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусу є найважливішим компонентом стратегії Уряду у подоланні COVID-19. Ми маємо чіткий план дій з проведення вакцинації, що розпочнеться в лютому, та готуємо для цього необхідну логістичну інфраструктуру. Україна отримає вакцину Pfizer/BioNTech в рамках підтримуваної ЄС ініціативи COVAX, що підтверджує єдність всіх європейських країн у подоланні COVID-19”, – зазначив Прем’єр-Міністр України.

Зважаючи на всесвітній масштаб пандемії, до форуму долучаються топ-представники Європейського Союзу як стратегічні партнери України в цьому питанні. Учасники заходу розглянуть спільний план дій щодо вакцинації, поділяться міжнародним досвідом боротьби з Covid-19 і досвідом його імплементації в Україні, а також розкажуть про перспективи відкриття кордонів країн.

«Подолання пандемії COVID-19 давно стало питанням геополітики і вийшло за межі медицини. Це – питання національної безпеки України. Ми маємо підтримку Європейського Союзу й інших міжнародних партнерів. Зокрема, у межах ініціативи COVAX», — коментує форум Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Під час форуму буде окреслено строки й умови проведення вакцинації: коли вона розпочнеться, які вакцини будуть представлені в Україні та який контроль якості вони пройшли.

“Пандемія COVID-19 стала справжнім випробуванням, медичні системи багатьох країн світу цей тест на міцність провалили. Проте, завдяки стратегії МОЗ та злагодженим діям команди Президента, Уряду та громадськості, нам вдалося у стислі терміни наростити потужності української медицини, яку прицільно руйнували від початку незалежності. Ми ще раз впевнилися у високій професійності наших лікарів. Вони показали свою готовність надавати допомогу пацієнтам навіть у критичних ситуаціях. Зараз розпочинається наступний етап боротьби з пандемією – масштабна вакцинація українців від COVID-19. Я переконаний, що цей етап пройде на найвищому рівні”, – наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Українці матимуть змогу поставити запитання спікерам форуму на сайті та сторінках заходу в соцмережах.

Форум відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних норм. Докладніше про подію, програму й учасників заходу можна дізнатися на сторінці форуму.

Також слідкуйте за Першим Блогпостом у Facebook та Telegram.

Дізнайся першим про останні новини дня з Першим Блогпостом ➦ Політика, розслідування ➦ Ексклюзивні новини, фото, відео! ➦ 100% Свіжі новини.